Masopust 2020

V neděli 16. února se v centru Jindřichova Hradce konal tradiční masopustní průvod masek. I dobrovolní hasiči se zapojili do dění v centru města. Ve 13 hodin se průvod vydal ulicemi, za doprovodu kapely Ukrutanka, Na Příkopech, Husovou a Klášterskou na Masarykovo náměstí. Tam na přihlížející čekala krátká scénka. Po ní se veselý průvod vydal dál Panskou ulicí a skončil na náměstí Míru, kde vyvrcholil bohatý doprovodný program. Jeho součástí bylo například masopustní hodování a tancovačka. Odehrála se tu i již tradiční soutěž v pojídání jitrnice a pití piva. Mezi účastníky byli i dva zástupci dobrovolných hasičů. Prasečí hlavu za první místo vyhrál zástupce za dobrovolné hasiče Petr Řezáč. Na přípravě masopustního průvodu se podíleli také Obec baráčníků Kunifer a Divadelní společnost Jablonský.

Fotografie zde.