Jdi na obsah Jdi na menu

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál

Turistickou sezónu v sobotu 12. září symbolicky uzavřel tradiční závod Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Pro účastníky byly připraveny tři cyklistické a jedna pěší trasa. Celkem se do závodu zaregistrovalo 589 lidí všech věkových kategorií. Během slunečného odpoledne byl pro všechny v parku pod gymnáziem připraven také bohatý doprovodný program a tombola, kde byly hned dvě hlavní ceny - koloběžka a jízdní kolo. Dobrovolní hasiči akci zajistili nejen technicky postavením stanů a nafukovací brány, ale zajistili i občerstvení. 

Fotografie zde

Požární asistence

V sobotu 29. srpna 2020 od 20,00 hodin se na III. nádvoří Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci odehrála opera italského hudebního skladatele Giuseppe Verdiho „Trubadúr“. Naši dva členové na této akci zajistili požární asistenci. 

Město dětem 2020

Loučení s prázdninami se uskutečnilo v jindřichohradeckém městském parku v sobotu 29. srpna. Město Jindřichův Hradec připravilo ve spolupráci s místními organizacemi zaměřenými na práci s dětmi tradiční veselé rozloučení s prázdninami, tentokrát nazvané „Město dětem aneb strašidla v parku“.

Jindřichohradečtí dobrovolní hasiči na této akci ukázali návštěvníkům akce ukázku práce hasičů v rámci výcviku s technikou. 

Dobrovolní hasiči na táboře v Dolním Radíkově

Dobrovolní hasiči každoročně navštěvují děti na dětském táboře v Dolním Radíkově pořádaný Městem Jindřichův Hradec. I o letošních letních prázdninách dobrovolní hasiči vyjeli do krásné přírody České Kanady a v pátek 21. srpna si pro děti připravili program.

Ty přivítali ukázkou techniky a povídáním s hasiči např. kam a jak jezdí členové JSDH na zásahy, kolik toho musí hasič unést atd. Někteří děti si vyzkoušeli zásahový oblek s dýchacím přístrojem na zádech. Našel se i odvážný chlapec, který si vyzkoušel zvednout rozbrušovací pilu a uběhnout s ní kolečko, aby věděl, jak to mají hasiči náročné. Poté se děti rozdělili po oddílech a soutěžili, kdo první uhasí připravené požáry pod dohledem hasičů. Zpestřením pro děti byla udělaná pěna se skluzavkou, na které si klouzali. Nezapomnělo se ani na vedoucí dětí, těm hasiči připravili soutěž, kdo rychleji smotá hadici. Po setmění se dobrovolní hasiči stali na chvíli strašidly a děti si vyzkoušely svojí odvahu na krátké stezce odvahy na blízké louce. Po zvládnuté stezce odvahy se členové jednotky s dětmi rozloučili a vrátili se zpět ke svým domovům.

Dobrovolní hasiči samozřejmě dětem přivezli i odměny. Drobné dárky s hasičskou tématikou za zvládnuté soutěže.

Fotografie zde.

Letní kino v parku pod gymnáziem

Ve dnech 27. - 30. července zavítal pod gymnázium kinematograf bratří Čadíků, aby po čtyři dny zpestřil nejen občanům, ale i návštěvníkům města kulturní nabídku. Promítací čas byl každý den od 21,30 hodin a na programu byly filmy Hodinářův učeň, Na střeše, Afrikou na pionýru a Poslední Asirokratka. Dobrovolní hasiči po čtyři dny zajišťovali na této akci občerstvení.

Svatba člena JSDH města Jindřichův Hradec a členky SDH Jindřichův Hradec

Velké přípravy začaly 20. června 2020, kdy se část členů JSDH města Jindřichův Hradec vydala do Dolního Skrýchova ke své člence SDH Lauře Heřmánkové a svému členovi zásahové jednotky Michalu Plucarovi. Před domem nevěsty jsme postavili svatební bránu, aby všichni v okolí věděli, že se koná velká sláva. Po postavení svatební brány jsme poseděli a šťastně popili.
Svatební den, kdy vstoupili do svazku manželského dva členové, nastal v sobotu 27. června 2020 ve 12,00 hodin. Své ano si řekli v kapli sv. Máří Magdaleny Laura Heřmánková a Michal Plucar. Ženicha samozřejmě z místa bydliště odvezla naše ,,Princezna" a nevěstu z místa bydliště odvezl náš ,,Méďa - Béďa." Cestu na svatební oslavu, která se odehrávala na Oboře si už novomanželé užili ve Scanii společně. Svatebního obřadu i svatební hostiny se zúčastnilo i několik členů našeho sboru.

Fotografie zde.

Slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice v Kardašově Řečici

V sobotu 13. června 2020 proběhlo slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice v Kardašově Řečici. Slavnostního otevření se zúčastnili i členové JSDH města Jindřichův Hradec.

Fotografie zde

KORONAVIRUS 2020 - Opětovný rozvoz dezinfekce pro města

Dnes (tj. 22.dubna) opět rozváželi od 8 hod. do 15 hod. členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec dezinfekci na městské úřady jakož jsou - Stráž nad Nežárkou, Nová Bystřice, Nová Včelnice, Deštná, Kardašova Řečice atd... Nově přibyla i spádová místa ČOV, které spadají pod firmu ČEVAK Jindřichův Hradec. Rozvezeno bylo 600 litrů.

KORONAVIRUS 2020 - Rozvoz dezinfekce pro města

Ve středu 15.dubna rozváželi členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec dezinfekci občanům měst Stráž nad Nežárkou, Nová Bystřice, Nová Včelnice, Deštná a Kardašova Řečice. Rozvezeno bylo 500 litrů.

Fotografie zde

KORONAVIRUS 2020 - Předávka dezinfekce seniorům

Poté co město Jindřichův Hradec zajistilo dezinfekční prostředky pro klíčová zdravotnická i sociální zařízení a složky IZS bylo dnes (tj. 8.dubna) přistoupeno k předávání dezinfekce seniorům k individuální potřebě. Předávku realizovali, stejně jako v případě opakované distribuci roušek, opět členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec před prodejnami potravin v době, která je vyhrazena seniorům k nákupu. Rozdáno bylo 400 ks dezinfekce.

Fotografie zde

KORONAVIRUS 2020 - Rozvoz roušek

Dnes (tj. 3.dubna) jsme opět rozdávali roušky před prodejnami potravin. Rozdáno bylo 400 ks roušek. Děkujeme nejen městu, ale i švadlenkám.

Fotografie zde.

KORONAVIRUS 2020 - Rozvoz roušek

Více jak dva týdny nakupuje město Jindřichův Hradec textilní roušky od lokálních zhotovitelů. Takto získaný materiál je pak distribuován místním zdravotnickým i sociálním zařízením, které pomáhají nejzranitelnějším skupinám obyvatelstva. Dnes (tj. 25.března) bylo přistoupeno k individuálním předávkám. Roušky rozdávali v době od 8:00 do 10:00 hod před čtyřmi největšími prodejnami potravin členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec. Rozdáno bylo 400 ks roušek. Roušky pro město Jindřichův Hradec ušila firma Oděva, za což jí moc děkujeme.

Fotografie zde.

Masopust 2020

V neděli 16. února se v centru Jindřichova Hradce konal tradiční masopustní průvod masek. I dobrovolní hasiči se zapojili do dění v centru města. Ve 13 hodin se průvod vydal ulicemi, za doprovodu kapely Ukrutanka, Na Příkopech, Husovou a Klášterskou na Masarykovo náměstí. Tam na přihlížející čekala krátká scénka. Po ní se veselý průvod vydal dál Panskou ulicí a skončil na náměstí Míru, kde vyvrcholil bohatý doprovodný program. Jeho součástí bylo například masopustní hodování a tancovačka. Odehrála se tu i již tradiční soutěž v pojídání jitrnice a pití piva. Mezi účastníky byli i dva zástupci dobrovolných hasičů. Prasečí hlavu za první místo vyhrál zástupce za dobrovolné hasiče Petr Řezáč. Na přípravě masopustního průvodu se podíleli také Obec baráčníků Kunifer a Divadelní společnost Jablonský.

Fotografie zde.