Novoroční setkání se zástupci složek IZS

V úterý 17. ledna 2023 se v zasedací místnosti Městského úřadu Jindřichův Hradec konalo novoroční setkání vedení města se zástupci integrovaného záchranného systému. Setkání město uspořádalo po dvou covidových letech už pošesté jako poděkování všem složkám za jejich činnost a aktivity v uplynulých letech.

Při setkání přítomní probrali aktuální situaci v oblasti integrovaných záchranných systémů a shrnuli činnost za minulý rok

Novoroční ohňostroj

Slavnostní uvítání roku 2023 jindřichohradečtí občané přivítali v neděli 1. ledna 2023 na náměstí Míru, jak už bývá tradicí, úderem 17. hodiny. Program zahájil starosta města Mgr. Ing. Michal Kozár, MBA svým proslovem a přáním do roku 2023. Následně všichni přítomní shlédli velkoplošné promítání filmu Takoví jsme byli v roce 2022, sestřih nejzajímavějších událostí za uplynulý rok, který zaznamenala kamera Jindřichohradecké televize. Poté úderem 17.30 hod. došlo k odpálení ohňostroje nad rybníkem Vajgar. Zhruba desetiminutovou světelnou show přihlíželo tisíce lidí, ať už to přímo z nábřeží či protějšího břehu rybníku.

Při této akci zajistili dobrovolní hasiči požární asistenci a vypomohli při uzavírání ulic. V dopoledních hodinách dobrovolní hasiči naplnili vodou barely k zatížení velkoplošných obrazovek.