Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Ohlédnutí za domácí soutěží v požárním útoku

O pohár starosty města Jindřichův Hradec a 5. ročník Memoriál Václava Sedláčka

Sbor dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec uspořádal dne 22. dubna 2023 od 12,00 hodin soutěž v požárním útoku. Z důvodu nepřízně počasí v týdnu před soutěží museli organizátoři zaměnit místo konání z původní louky při pravém břehu řeky Nežárky v Dolním Skrýchově za soutěžní plochu v areálu HZS JčK ÚO Jindřichův Hradec.
Do letošního ročníku jsme nově zařadili i soutěž v požárním útoku pro dětská družstva, a to v kategorii přípravek, mladších a starších žáků a dorostu. Celkem se přihlásilo 8 mládežnických týmů z Políkna, Roseče, Hamru, Mrákotína a Nové Bystřice. Při nástupu družstev byl přítomen starosta města Michal Kozár a ředitel územního odboru Lukáš Janko. V kategorii přípravek získalo pohár SDH Políkno. V kategorii mladších žáků se na prvním místě umístilo družstvo SDH Roseč, druhé SDH Hamr a třetí SDH Mrákotín. V kategorii starších žáků zvítězilo družstvo SDH Hamr I., druhé bylo SDH Roseč a třetí SDH Hamr II. V kategorii dorostu získalo pohár družstvo SDH Nová Bystřice. 

Ve 14:00 hodin začala soutěž dospělých, která byla dvoukolová. První kolo bylo „O pohár starosty města Jindřichův Hradec“ a druhé kolo „5. ročník Memoriálu Václava Sedláčka“.
Na soutěž přijelo celkem 9 družstev, a to 2 družstva žen a 7 družstev mužů. V prvním kole v kategorii žen " O pohár starosty města Jindřichův Hradec" zvítězilo družstvo SDH Zdešov s časem 45:29 s, druhé bylo družstvo SDH Hamr s časem 75.73 s. V prvním kole v kategorii mužů „O Pohár starosty města Jindřichův Hradec“ obhájilo vítězství družstvo z Lomnice nad Lužnicí  s časem 25,68 s, druhé skončilo domácí družstvo z Jindřichova Hradce s časem 28,94 s, třetí bylo družstvo  z Číměře s časem 40,60 s.  Hodnotné ceny předal starosta města společně s velitelem jednotky.
Do druhého kola 5. ročníku "Memoriálu Václava Sedláčka" nastoupila družstva ve stejném pořadí, kdy i ve druhém kole v kategorii žen první skončily opět hasičky z SDH Zdešov s časem 20.89 s a druhé skončily hasičky z SDH Hamr s časem 24.71 s. V druhém kole v kategorii mužů opět zvítězili hasiči z Lomnice nad Lužnicí  s časem 28,15 s, druzí opět hasiči z Jindřichova Hradce s časem 30,26 s a třetí bylo družstvo z Nové Bystřice s časem 32,98 s. Ceny předal společně s velitelem jednotky Lubomírem Beranem Václav Sedláček ml. s dcerou. Člen našeho týmu Lukáš Bušta obdržel cenu za nejrychlejšího pravého proudaře s časem 27:17 s. 
Po deštivém týdnu bylo při sobotní soutěži počasí slunečné, děkujeme za zapůjčení soutěžní dráhy v areálu a v příštím roce se vrátíme zpět na louku do Dolního Skrýchova. Velké díky patří všem sponzorům, kteří nám poskytli věcné ceny pro účastníky soutěže. Také velké díky rozhodčím a družstvu SDH Roseč za zapůjčení časomíry pro dětské kolo soutěže. 

Fotografie zde