Vítr přivál jednotce výjezdy, výstraha meteorologů se vyplnila

V pátek 28. ledna 2022 byla prostřednictvím SIVS vydána výstraha před silným větrem pro celé území České republiky. Tato výstraha byla později zvýšena na velmi silný vítr vyjma krajů Jihočeského a Karlovarsého.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu, která avizovala silný vítr, skončila pro Jihočeský kraj v sobotu 29. ledna ve 23 hodin. Přesto ještě nad ránem v neděli 30. ledna hasiči na území Jihočeského kraje odklízeli větrem popadané stromy.

V průběhu neděle vyjeli jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Jihočeském kraji v souvislosti s větrem ke 140 mnohačetným událostem. Nejvíce zásahů bylo na Jindřichohradecku - 49, dále na Českobudějovicku - 39 a na Táborsku - 22 událostí.

Do boje z vichřicí byla povolána i naše jednotka, která od 8:20 hod. likvidovala 7 událostí spojené s vichřicí Nadia. Jednotka stromy postupně odstraňovala pomocí motorových pil a navijáku z CAS Scania. Během zásahů nedošlo k poškození techniky ani ke zranění hasičů.

Jednalo se o popadané stromy a to:

- silnice č. 164 Otín - Hospříz

- 2x silnice v obci Horní Žďár