Dobrovolní hasiči si opět osvěžili znalosti v různých modelových situacích

Ve neděli 30. května 2021 vyjeli členové JSDH města Jindřichův Hradec na louku do Dolního Skrýchova, kde měli od 13.00 hodin naplánovaný výcvik s technikou v různých modelových situacích.
Na výcviku se přítomní dobrovolní hasiči rozdělili do dvou skupin. Ti si postupně od velitele tahali lístečky s konkrétními situacemi, které mohou nastat v běžném životě. Skupinka tahající si lísteček měla za úkol připravit ze zásahových vozidel vše potřebné k uvedené modelové situaci a popsat, jak by postupovala. Druhá skupinka sledovala výkony svých kolegů.
Některé situace dobrovolní hasiči zvládli, u některých je opravil či drobně doplnil velitel jednotky Lubomír Beran.
Pro všechny přítomné byl výcvik velkým přínosem. I to potvrdili samotní členové, kteří tuto formu výcviku velice chválili, neboť opakování je matka moudrosti.