Náš člen

85 let.

Blahopřejeme.

Držitel titulů Čestný starosta SDH a Zasloužilý hasič slaví jubileum
Životní jubileum, pětaosmdesáté narozeniny slaví ve čtvrtek 11. února hasič z Jindřichova Hradce, Ladislav Šenkýř.
K jeho činnosti u Sboru dobrovolných hasičů v Jindřichově Hradci se vyjádřila Kateřina Svobodová. Od roku 1958 je Ladislav Šenkýř podle jejích slov členem SDH Jindřichův Hradec. "Podílel se na vybudování požárního sboru posléze hasičského, nejenom ve městě nad Vajgarem, ale v celém okrese Jindřichův Hradec. Svou práci vykonával nejenom jako dobrovolný hasič, ale od roku 1969, na rozhodnutí rady města, se stává velitelem hasičského sboru," přiblížila členka SDH.
V roce 1972, jak doplnila Kateřina Svobodová, se pan Ladislav Šenkýř stává velitelem Veřejného požárního útvaru v Jindřichově Hradci. Od roku 1973 začal vykonávat funkci náčelníka Okresní inspekce požární ochrany. "Tuto nelehkou funkci profesionálního hasiče zastával do roku 1996. po roce 1989 se velkou měrou podílel na přátelství s rakouským hasičským sborem z Dobersbergu, která trvá do dnes," vyzdvihla Kateřina Svobodová.
Ladislav Šenkýř za svou práci získal významná oceněn. je držitelem titulu Čestný starosta SDH Jindřichův Hradec a obdržel i titul Zasloužilý hasič.
V SDH Jindřichův Hradec zastával Ladislav Šenkýř mnoho funkcí. Starosta SDH v letech 1970 - 1999, velitel SDH byl v letech 2002 - 2008. Členem výboru SDH od roku 2000 do roku 2005. Člen výkonného výboru Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jindřichův Hradec byl v letech 1995 - 1999.
Tímto přejeme našemu kamarádovi všechno nejlepší, hodně zdravíčka a hodně sil do dalších let.
Kamarádi hasiči z SDH Jindřichův Hradec.