7_11_2010-14-50-54.jpg

Na základě usnesení zastupitelstva města ze dne 25.března roku 2009 byla schválena Zřizovací listina Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec.

Touto bylo stvrzeno založení Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec kategorie JPO V, s účinností od 1.dubna roku 2009 na dobu neurčitou, která je součást města Jindřichův Hradec zařazena do Městského úřadu J.Hradec.

Velitelem Jednotky sboru dobrovolných hasičů města byl jmenován Lubomír Beran.

Jednotka provádí hašení požárů a záchranné práce při živelních pohromách a jiných mimořádných událostech a plní další úkoly podle zvláštního právního předpisu ve svém územním obvodě.

Jindřichohradecká jednotka sboru dobrovolných hasičů rozšířila počet Jednotek sboru dobrovolných hasičů již dříve působících na území města Jindřichův Hradec, zejména v místních částech Políkno, Buk, Dolní Skrýchov.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města se v letních měsících zaměřuje na odchyt a likvidaci bodavého hmyzu.

15.8.2011-16-19-57.jpg