Jednotka v roce 2012 zasahovala u 10-ti událostí.

25.2.2012 - Technická pomoc – Monitorování řeky Nežárky a odstranění ker zachytávající se o konstrukci lávky pro pěší -  Dolní Skrýchov, Jindřichův Hradec (TA Renault Master, Městská policie J.Hradec)

výjezd: 23:52      Fotografie zde

28.2.2012 čas 18: 15 Požár - Škodu ve výši 25 000,-- Kč vyčíslil vyšetřovatel HZS společně s příslušníky Policie ČR po požáru v půdním prostoru bytového domu č.p. 689 ve Schwaigrově ulici v Jindřichově Hradci. K zásahu vyjela se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem profesionální jednotka z místní požární stanice, svolána byla také jednotka místních dobrovolných hasičů. Hasiči po provedeném průzkumu, který ukázal, že ohnisko požáru je v jedné kóji, požár do osmi minut lokalizovali. Úplnou likvidaci velitel zásahu nahlásil v 19:15 hodin. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek za 6 000 000,-- Kč. Příčina vzniku požáru je nedbalostní jednání.

20.5.2012 - Technická pomoc – Odstranění bodavého hmyzu - včely Větrná ulice před OD Jednota, sídl. Hvězdárna, Jindřichův Hradec (TA Renault Master, Městská policie J.Hradec)

výjezd: 17:57      Fotografie zde

25.5.2012 - Technická pomoc – Odstranění bodavého hmyzu - sršni  Jáchymova ulice č. p. 209/III (Mateřská školka), sídl. Vajgar, Jindřichův Hradec (TA Renault Master)

výjezd: 13:53

16.6.2012 - Technická pomoc – Odstranění bodavého hmyzu - včely  Náměstí Míru č. p. 89/II, Jindřichův Hradec (TA Renault Master)

výjezd: 10:34

21.6.2012 - Technická pomoc – Provzdušňování řeky pomocí plovoucího čerpadla - řeka Nežárka, Horní Žďár (TA Renault Master, HZS Jčk ÚO Jindřichův Hradec)

výjezd: 9:42

1.7.2012 - Technická pomoc – Odstranění padlých stromů přes komunikaci - Rodvínov, Dolní Skrýchov, Radouňka, Matná, Horní Žďár (TA Renault Master)

výjezd: 21:53     Fotografie zde

6.7.2012 - Technická pomoc – Odstranění padlých stromů a naplavených kamenů přes komunikaci , čerpání vody - Oldřiš - Penzion ŠPEJCHAR, Oldřiš č.p. 57, Komunikace Oldřiš - Mutyněves (TA Renault Master + přívěs, HZS Jčk ÚO Jindřichův Hradec, JSDH Jarošov nad Nežárkou, JSDH Horní Pěna, JSDH Studená)

výjezd: 18:34     Fotografie zde

Výtažek ze svodky OPISu HZS Jčk České Budějovice :

6.7.2012

Technická Pomoc - ČERPÁNÍ VODY A ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK
V 18:34:24 vyjely JSDH Horní Pěna, Jindřichův Hradec a Studená a jednotka ze stanice Jindřichův Hradec do obce Oldřiš . Na KOPIS oznámeno že  zatopeném objektu jsou osoby které je nutné evakuovat. JSDH Jindřichův Hradec při jízdě k zásahu odstraňovala překážky z vozovky (naplavené kameny) na silnici směr Blažejov - Oldřiš. Po příjezdu JPO na místo bylo zjištěno že se v objektu již nikdo nenachází. Protože byl objekt obklopen lagunou vzniklou v terénní nerovnosti začaly JPO s čerpáním vody.  Laguna vyčerpána v 20:31 hod. JSDH Jindřichův Hradec po ukončení čerpání vody projela silnici směr Oldřiš - Mutyněves, kde odstranila strom ležící přes silnici. Při návratu na svou základnu ještě odstranila strom ze silnice za Obcí Blažejov směr Jindřichův Hradec.Návrat poslední jednotky v 20:53 hod.

11.7.2012

10:24  Planý poplach - K blíže neurčenému kouři linoucí se ze statku Lišný Dvůr u Jindřichova Hradce vyjely osádky dvou cisteren profesionální jednotky ze strnice Jindřichův Hradec, svolána byla také jednotka místních dobrovolných hasičů. Na místě se ukázalo, že se jedná o nenahlášené vykuřování škůdců v posklizňové lince.

25.7.2012Dopravní nehoda – Uvolnění komunikace, odtažení, odchyt skotu - Horní Žďár - silnice z Jindřichova Hradce na Třeboň (TA Renault Master, HZS Jčk ÚO Jindřichův Hradec, Policie ČR ÚO Jindřichův Hradec, veterinář)

výjezd: 09:40     Fotografie zde

18.10.2012Požár – Monitoring kouře - sídl. Vajgar č.p. 707/III, Jindřichův Hradec (CAS 32 T 148, HZS Jčk ÚO Jindřichův Hradec, Policie ČR ÚO Jindřichův Hradec)

výjezd: 19:25