Vítězství na domácí půdě

Sobota 4. září patřila v Dolním Skrýchově soutěži družstev dobrovolných hasičů O pohár starosty města Jindřichův Hradec a 3. ročník Memoriálu V. Sedláčka. Soutěže v požárním útoku uspořádali na louce u řeky Nežárky dobrovolní hasiči z Jindřichova Hradce.

Letošní soutěže se zúčastnilo celkem pět družstev mužů.

Soutěžní družstva mužů si připravila motorové stříkačky, potřebné věci a startér dal pokyn k zahájení závodu. Na tvářích soutěžících byla vidět snaha o co nejlepší výsledek a vidina získání krásného poháru včetně cen. Vítězem se nakonec stalo domácí družstvo SDH Jindřichův Hradec. Nejlepšího času soutěže O pohár starosty města Jindřichův Hradec v kategorii mužů docílilo domácí družstvo. Pohár vítězů tak nikam neodcestoval a zůstal "doma". Za domácími kluky se zařadilo družstvo z Přehořova a dále muži z Třebějic.

V průběhu soutěže byla k vidění spousta krásných požárních útoků.

Po skončení soutěže O pohár starosty města Jindřichův Hradec nastala 20-ti minutová přestávka k občerstvení rozhodčích a soutěžních týmů. Poté přišla na řadu soutěž 3. ročníku Memoriálu V. Sedláčka.

Vítězem soutěže se opět stalo družstvo domácích z Jindřichova Hradce. Druhé místo patřilo mužům z SDH Třebějice a třetí místo mužům z SDH Číměř.

Po skončení celé soutěže si domácí družstvo připravilo nejen pro děti, ale i dospělé limonádovou štafetu. A aby se nezahanbili, zúčastnilo se i domácí družstvo.

Celková atmosféra byla skvělá stejně jako výsledky soutěžních družstev.

Tímto bych chtěl za pořádající SDH z Jindřichova Hradce moc poděkovat všem zúčastněným, jak fanouškům, tak i soutěžícím a v neposlední řadě všem, kteří se podíleli na organizaci této soutěže. Poděkování také patří městu Jindřichův Hradec a sponzorům :

• CB Florian s.r.o. České Budějovice
  • SABE, spol. s.r.o.
  • Štěpán Chytka, Nová Bystřice
  • Pivovar Bohemia Regent spol. s.r.o. Třeboň
  • Zahradní centrum Pod kloboukem Jindřichův Hradec
  • Služby města Jindřichův Hradec s.r.o.
  • Truhlářství JA-VOR.CZ Jindřichův Hradec
  • Řeznictví Šindelář Kunžak
  • Hospůdka Kapr Pod Hradem Jindřichův Hradec
  • Cukrárna U Doskočilů Jindřichův Hradec
  • NBK SERVIS s.r.o. Jindřichův Hradec
  • Řeznictví Kocarovi Hospříz
  • PTT Home Plus s.r.o. - Euro shop Jindřichův Hradec
  • Zemplast s.r.o. Nová Bystřice
  • Plucarovi - živočišná a rostlinná výroba Rosička

​Fotografie zde

Soutěž v Přehořově

V sobotu 28. srpna 2021 se naše soutěžní družstvo sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec zúčastnilo hasičské soutěže v požárním sportu v obci Přehořov. Jednalo se o jednokolovou soutěž v požárním útoku se stroji PS 12 bez úprav. Naše soutěžní družstvo bylo v této obci soutěžit podruhé. Naši hasiči skončili na 8. místě. Po této soutěži probíhala pivní štafeta, kde jindřichohradecké soutěžní družstvo skončilo na pátém místě.