Svatý Florián se narodil v roce 304 našeho letopočtu na území dnešního Rakouska. Působil jako plukovník římského vojska, později jako správce římské provincie. Jako horlivý křesťan tajně pomáhal pronásledovaným křesťanům.  V roce 340 n. l. byla odhalena jeho víra a byl sesazen z funkce. Protože se nechtěl zříci své víry, byl vydán katům, kteří mu přivázali na krk mlýnský kámen a hodili do řeky Enže.

Socha sv. Floriána, patrona hasičů, se nachází v budově Obchodně - medicínského centra sv. Florián v Růžové ulici v Jindřichově Hradci. V budově je umístěna i pamětní deska týkající se historie a přestavby hasičského domu a pamětní deska starostů a velitelů.

img_8169-----kopie--4-.jpg

img_8162.jpg

img_8302.jpg
16. května 2012 byla budova po rozsáhlé rekonstrukci otevřena jako Obchodně – medicínské centrum sv. Florián.

hasicarna-z-ulice-2010-1-.jpg

Budova před rozsáhlou rekonstrukcí z roku 2010.

hasicarna-od-zs-2010.jpg

Pohled na budovu ze dvora před rozsáhlou rekonstrukcí z roku 2010.