Taktické cvičení v areálu Kasalova pila

Dne 24. února 2011 po třinácté hodině přerušil poklidné odpoledne v našem městě hluk sirén. Naštěstí se nejednalo o skutečný zásah, ale o taktické cvičení vyhlášené pro HZS Jindřichův Hradec, JSDH města Jindřichův Hradec a SDHp Kasalova pila.

Úkolem cvičení konaném v areálu firmy Kasalova pila byla pro naší jednotku, doprava vody na požářiště,ochlazování pláště haly jímž byla jedna z výrobních hal.
     Při taktickém cvičení se prověřoval: dojezdový čas jednotek, součinnost jednotek na čerpacím stanovišti a při hašení, funkčnost všech strojů použitých při cvičení, vlastní činnost každé jednotky, velení u zásahu, spojení a komunikace u zásahu, správná činnost při evakuaci osob a následném ošetření.
     Za JSDH města J. Hradec se cvičení zúčastnili: Bc.M. Kadeřábek, D. Lojka, J. Neubauer, V.Pavlík ml., D. Beran, L. Bušta  a V.Vopálka ml.
     Velitelem cvičení byl velitel směny "B" HZS Jindřichův Hradec, Bc.Petr Baran.

Fotografie z taktického cvičení zde

Výcvik nositelů dýchací techniky

24.7.2010 - Výcvik v areálu HZS Jindřichův Hradec.

Fotografie z výcviku zde

Výcvik pilařů

30. 10. 2010

Jak jste jistě zaznamenali, JSDH města Jindřichův Hradec má ve svém vybavení ruční motorovou pilu značky Husqvarna. Tento věcný prostředek je v rámci využitelnosti u zásahu více a více využíván vzhledem k převažujícímu technickému charakteru zásahů v našem městě. Z tohoto důvodu se naši členové zásahové jednotky města zúčastnili odborného školení, aby se stali obsluhovateli tohoto věcného prostředku. Kurz je také zaměřen na obsluhu ruční motorové kotoučové rozbrušovací pily. Z praktického výcviku kácení ovocných stromů v obci Višňová vám přinášíme pár záběrů. JSDH města Jindřichův Hradec má v současné době 12 odborně způsobilých osob k řezání.

Výcvik nositelů dýchací techniky

30. 10. 2010

Část JSDH města Jindřichův Hradec se zúčastnila výcviku nositelů dýchací techniky v obci Višňová. Cílem výcviku bylo ověření znalostí používání dýchací techniky.Každý nositel absolvoval zátěžovou zkoušku aby prověřil svoje síly a schopnosti,které jsou potřebné při zásahu.

Návštěva u HZS Jihočeského kraje Č. Budějovice

Dne 4.prosince 2010 v 7:30 hod. odjeli členové zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec do HZS Jihočeského kraje v Český Budějovicích.Po přijetí do areálu HZS Jihočeského kraje byl na programu výcvik nositelů dýchací techniky v polygonu.

Po výcviku v polygonu měli členové JSDH města Jindřichův Hradec ,zajištěnou prohlídku a seznámení s Krajským operačním a informačním střediskem.Zároveň proběhla prohlídka operačního střediska linky 112.

Po příjezdu zpět do Jindřichova Hradce ještě členové JSDH města Jindřichův Hradec absolvovali prohlídku a seznámení s objektem Kulturního domu Střelnice v J.Hradci.Školení v Kulturním domě Střelnice se odvíjelo skrze připravovaných požárních asistencí na různých akcích (maturitní plesy,bály,večírky atd…).

Fotografie z polygonu , KOPISu , linky 112 a KD Střelnice zde