Jdi na obsah Jdi na menu

Výcvik na téma práce s motorovou pilou a prací na vodě

Dne 12. prosince 2020 proběhl praktický výcvik členů JSDH města Jindřichův Hradec. Výcvik byl zaměřen na práci s motorovou pilou a s prací na vodě. Členům výjezdové jednotky pro výcvik posloužil padlý strom, který padl během silného větru v nedávném dni. Strom byl členy výjezdové jednotky z vody vytažen na břeh a posléze rozřezán.

Fotografie zde

Dobrovolní hasiči si opět osvěžili znalosti v různých modelových situacích

Ve sváteční pondělí 6. července 2020 vyjeli členové JSDH města Jindřichův Hradec na louku do Dolního Skrýchova, kde měli od 14,00 hodin naplánovaný výcvik s technikou v různých modelových situacích.
Na výcviku se přítomní dobrovolní hasiči rozdělili do dvou skupin. Ti si postupně od velitele tahali lístečky s konkrétními situacemi, které mohou nastat v běžném životě. Skupinka tahající si lísteček měla za úkol připravit ze zásahových vozidel vše potřebné k uvedené modelové situaci a popsat, jak by postupovala. Druhá skupinka sledovala výkony svých kolegů. 
Některé situace dobrovolní hasiči zvládli, u některých je opravil či drobně doplnil velitel jednotky Lubomír Beran.
Pro všechny přítomné byl výcvik velkým přínosem. I to potvrdili samotní členové, kteří tuto formu výcviku velice chválili, neboť opakování je matka moudrosti. 

Fotografie zde

Lezecký výcvik v Táboře

V neděli 23. února si členové výjezdové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec domluvili výcvik v Táboře. Jejich cílem byl HZS JčK – Územní odbor Tábor, kde proběhl výcvik slaňování v tělocvičně s lezeckou stěnou pod vedením Josefa Lamače.

Fotografie zde

 

Výcvik s dýchací technikou v parní kabině plaveckého bazénu

V sobotu 25.ledna 2020 se členové výjezdové Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec zúčastnili výcviku s dýchacími přístroji v prostorách plaveckého bazénu, konkrétně parní kabiny. Zde si vyzkoušeli dýchací techniku v prostředí páry včetně fyzické zátěže, též provedli simulaci zraněné osoby v prostorách bazénu.  Členové jednotky děkují zaměstnancům plaveckého bazénu za umožnění výcviku.

Fotografie zde