Jdi na obsah Jdi na menu

Již po roce se členové SDH Jindřichův Hradec sešli na výroční valné hromadě, aby se seznámili se zprávami o činnosti sboru, výjezdové jednotky, stanovili úkoly a schválili rozpočet na další rok.

            Schůzi, která se uskutečnila v pátek 13. ledna v klubovně SDH v Jindřichově Hradci, tradičně zahájil starosta sboru – Jaroslav Chalupský. Ten následně přivítal hosty, mezi kterými nechyběl okresní starosta SH ČMS Jindřichův Hradec Josef Mihal, starosta města Jindřichův Hradec Ing. Stanislav Mrvka, zastupkyně města Jindřichův Hradec – odbor kanceláře starosty JUDr. Jana Říhová, ředitel HZS Jčk ÚO Jindřichův Hradec Ing. Jan Všetečka. Dalšími zajímavými hosty byli zástupce vedoucího dopravního inspektorátu policie ČR v Jindřichově Hradci  Milan Urbanec a policista dopravního inspektorátu policie ČR v Jindřichově Hradci Miroslav Paďourek.

            Postupně byli přítomní seznámeni s činností sboru, výjezdové jednotky za rok 2011. Dále byli členové seznámeni s čerpáním rozpočtu 2011 a se stavem pokladny ke dni konání schůze. Dále byli seznámeni s návrhem úkolů a návrhem rozpočtu na příští rok. Nakonec bylo přijato usnesení a vedena diskuse. Zástupkyně města Jindřichův Hradec  - odbor kanceláře starosty JUDr. Jana Říhová a starosta města Ing. Stanislav Mrvka velmi ocenili aktivní přístup sboru, který není pouhou zájmovou činností, ale také sportovní aktivitou, mající celospolečenský význam – dokáže zachránit lidský život a pomoci ostatním v nejrozmanitějších situací bez nároku na odměnu. Dále bylo několika členům předáno ocenění za aktivní a dlouholetou práci ve sboru a několik dárkových balíčků k jejich životnímu jubileu.

            V závěru schůze  se všichni členové i hosté shodli na jednom – hasiči dnes nezachraňují pouze lidské životy a majetek při požárech. Hasič se dnes rovná záchranář. Dnes proto zasahují i všude tam, kde je jejich zkušeností a znalostí zapotřebí. Výjimkou tedy nejsou autonehody, výbuchy či sesuvy budov, hledání pohřešovaných osob, pomoc při záplavách či odklízení sněhu ze střech. Přítomní hosté proto hasičům vyjádřili jednoznačnou podporu, zejména pak těm, kteří v Jindřichově Hradci představují ojedinělou a potřebnou činnost. Nepochybně i pro včasný zásah dobrovolných hasičů je město Jindřichův Hradec svými občany vnímáno jako město, ve kterém se dobře žije.

Fotografie zde