Dne 12. ledna 2024 se od 18 hodin konala v klubovně dobrovolných hasičů Výroční schůze SDH Jindřichův Hradec. Jednání vedl starosta SDH Jindřichův Hradec pan Jaroslav Chalupský.

Mezi dobrovolné hasiče byl z vedení města pozván starosta Mgr. Ing. Michal Kozár, MBA. Dobrovolní hasiči přivítali také ředitele HZS JčK ÚO Jindřichův Hradec plk. Ing. Lukáše Janka. Minutou ticha byla uctěna památka zemřelých členů SDH Jindřichův Hradec.

Všichni přítomní byli seznámeni slovy pana starosty sboru Jaroslavem Chalupským s činností Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec,  s činností Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec seznámil přítomné velitel jednotky Lubomír Beran, o hospodaření SDH Jindřichův Hradec přednesla revizní zprávu Kateřina Svobodová. Informace, jak si vedlo sportovní družstvo mužů v uplynulém roce podala z pověření vedoucí sportovního družstva Jiřího Škrabálka Laura Plucarová. Nechyběl ani plán akcí a činnosti na rok 2024.

Starosta města Michal Kozár byl představen a přijat za řádného člena Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec. Při této příležitosti mu byla z rukou velitele předána zásahová přilba.

U příležitosti životního jubilea 50 let byl Dušanovi Beranovi předán dárkový balíček.

Následovalo udělení vyznamenání členům SDH Jindřichův HradecZa věrnost 10 let byli ohodnoceni David Bušta, Jan Dvořák, Laura Plucarová a Martina Velíšková. Stužku za věrnost 20 let obdrželi Michal Kubeš, Ivo Mihal a Jan Zavadil, za 30 let Jaroslav Neubauer a Dušan Beran. Čestné uznání Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec obdržel Michal Ambrož. Čestné uznání Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jindřichův Hradec obdržel Miroslav Bachorík. Medaili sv. Floriána obdržel Lubomír Beran. Medaili Za mezinárodní spolupráci III. stupně obdržela Kateřina Svobodová. Medaili Za příkladnou práci obdržela Helena Chalupská a Miroslava Kadeřábková. Medaili Za zásluhy obdrželi Josef Pulkráb a Vladimír Pavlík starší. Medaili převzal syn Vladimír Pavlík mladší. Do kategorie strojníků za rok 2023 přibyli Lubomír Beran, Mgr. Radek Hrubý a Vladimír Hřebíček.

Během diskuze vystoupili starosta města, pan Ladislav Šenkýř, ředitel HZS Jihočeského kraje ÚO Jindřichův Hradec a další členové sboru.

Po oficiální části výroční schůze následovala výborná večeře a volná zábava všech přítomných.