Statistika zásahů :

Požár - 2

Technická pomoc - 3

Požární asistence - 1

Jednotka v roce 2010 zasahovala u 6-ti událostí.

02.02.2010 - Technická pomoc

Místo události : U Stadionu č.p.1137,Jindřichův Hradec II

Důvod výjezdu : Odstanění sněhu ze střechy sportovní haly

Výjezd jednotky : 07:53

Technika u zásahu : Osobní vozidlo hasiče

Počet hasičů : 5 hasičů - L.Beran,D.Beran,M.Homola,V.Pavlík,J.Neubauer

Návrat na základnu: 12:00

Postup jednotky u zásahu  Jednotka z rovné střechy odstranila navátý sníh,kterého

bylo na některých místech 40 cm.

Fotografie ze zásahu zde

28.06.2010 - Technická pomoc

Místo události : Gymnazijní ulice č.p.444,Jindřichův Hradec

Důvod výjezdu : Odstanění bodavého hmyzu (sršni)

Výjezd jednotky : 19:04

Technika u zásahu : DA 12 Avia 30

Počet hasičů : 2 hasiči - L.Beran,J.Neubauer

Návrat na základnu: 19:28

Postup jednotky u zásahu  Po příjezdu na místo události bylo zjištěno,že roj sršnů se nachází ve ventilaci v koupelně.Zasahující hasiči odstranili z ventilace motorový ventilátor a pomocí vysavače na bodavý hmyz roj zneškodnili.Po zneškodnění roje sršňů ventilaci vyčistili a namontovali motorový ventilátor zpět.

17.07.2010 - Požární asistence

Místo události : Areál Truck servis Kratochvíl,Jiráskovo předměstí č.p.325,Jindřichův Hradec III

Důvod výjezdu : Požární asistence na Rally Vysočina

Výjezd jednotky : 09:38

Technika u zásahu : Tatra T 148 CAS 32

Počet hasičů : 3 hasiči - J.Neubauer,V.Pavlík,V.Vopálka ml.

Návrat na základnu: 16:55

Postup jednotky u zásahu : Po příjezdu do areálu jednotka přistavila svou techniku T 148 CAS 32 k tankujícímu boxu soutěžních vozů.Dále si jednotka připravila k boxu ruční hasící práškové přístroje a preventivně k zajištění tankujícího boxu před vznikem požáru si jednotka natáhla dva ,,C,,proudy od T 148 CAS 32 s pěnidlem.Po úplném zakončení soutěže Rally Vysočina se Jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Fotografie z Rally Vysočina zde

21.07.2010 - Požár

Místo události : Zemědělské družstvo RADELO,Lodhéřov

Důvod výjezdu : Požár velkokapacitního seníku

Výjezd jednotky : 08:22

Technika u zásahu : Tatra T 148 Cas 32

Počet hasičů : 2 hasiči - L.Beran,V.Sedláček

Další jednotky u zásahu HZS J.Hradec,JSDHO Deštná,JSDHO Nová Včelnice,SDH Lodhéřov

Návrat na základnu: 15:57

Postup jednotky u zásahu  Na žádost KOPIS Č.Budějovice byla jednotka vyslána na požár velkokapacitního seníku do obce Lodhéřov.Po příjezdu na místo zásahu  jednotka provedla průzkum a spojila se s velitelem zásahu.Následně prováděla kyvadlovou dopravu vody za pomoci T 148 CAS 32.

Fotografie ze zásahu zde

22.07.2010 - Technická pomoc

Místo události : Rybník Vajgar,Jindřichův Hradec

Důvod výjezdu : Vytažení a odstranění rákosí a trsů vodních rostlin

Výjezd jednotky : 08:20

Technika u zásahu : Tatra T 148 CAS 32,DA 12 Avia 30 + motorový člun

Počet hasičů : 5 hasiči - P.Hejral,L.Beran,V.Vopálka ml.,V.Lejsek,J.Lamač

Návrat na základnu: 10:52

Postup jednotky u zásahu : Na žádost města J.Hradec nás KOPIS Č.Budějovice vyslalo k rybníku Vajgar v J.Hradci.Po příjezdu k místu zásahu provedla jednotka průzkum.Následně bylo zjištěno že se na česlech rybníku Vajgar nachází rákosí.Jednotka česla pomocí vidlí a háků vyčistila.Dalším průzkumem jednotka zjistila že se nachází větší trsy rákosí pod mostem mezi Velkým a Malým Vajgarem.Pokusili jsme se trsy dostat ke břehu pomocí háků,to se ale nepodařilo.Jednotka se proto rozhodla odjet na základnu kde si vzala DA 12 Avia + motorový člun a vrátila se k rybníku Vajgar.Tam následně za pomoci člunu a háků odstranila velké kusy trsů,které bylo vytáhnuto na břeh a o další úklid se postaralo město.

Fotografie ze zásahu zde

Informace o požáru z 22.prosince 2010

11:51 Požár – Cisterna a výšková technika z centrální stanice Jindřichův Hradec vyjely k požáru bytu na sídlišti Vajgar v domě č. p. 682 v Jindřichově Hradci. Po násilném otevření dveří hasiči zjistili, že v bytě v přízemí hoří v kuchyni lednice. Odpojili okamžitě přívod elektrické energie a pomocí vysokotlakého proudu hořící lednici během několika minut uhasili.

Vyšetřovatel HZS a Policie ČR stanovili výši škody na Kč 100 000,–-, výše uchráněných hodnot je v šetření. Příčinou vzniku požáru byla technická závada. K zásahu byla vyslána také jednotka SDH obce Jindřichův Hradec, ale ta byla odvolána. V bytě se nikdo nenacházel, nikdo nebyl zraněn.